realizacna firma kamenny koberec

Užitočné informácie

Hľadáte profesionálnu spoločnosť pre realizáciu Vášho kamenného koberca. Ponúkame Vám vysokú kvalitu spracovania, vynikajúce ceny a individuálny prístup.

Možnosti využitia kamenného koberca

 

Možnosti využitia v interiéri sú široké, napr. chodby, garáže, pivnice, vstupné haly, obývacie izby, spálne, kúpeľne, schodištia, sauny, okolia vnútorných bazénov, zimné záhrady apod.

Kamienkové povrchy možno používať na nové betónové plochy, ale predovšetkým tiež na betón starý, nerovný a nevzhľadný bez nutnosti jeho vybúrania. Ďalej na starú, ale úplne funkčnú keramickú dlažbu, ktorá musí tvoriť pevný podklad a nesmie byť "dutá" či popraskaná (v opačnom prípade ju doporučujeme vybúrať). Materiál je vhodný i na zámkovu dlažbu, pokiaľ je uložená do podkladového betónu.

Kamenný koberec do interiéru

Pokládka povrchu v interiéri je realizovaná v troch možných štruktúrach. Rozhodujúci pre výber štruktúry povrchu v interiéri je miera zaťaženia vodou. V interiéroch sa pre pokládku povrchu používa unikátne spojivo, ktoré je nezávadné, číre a bez akéhokoľvek zápachu, má rýchlejšiu dobu vytvrdenia = skoršiu dobu k užívaniu.

Unikátne spojivo používané v interiéri je certifikované atestom nezávadnosti bez obsahu škodlivého NONYLFENOLU. Výrobok je označený značkou „CE“ – záruka predpísaných parametrov EU normou pre použitie podlahy. Povrch je antialergénny (menej sa práši).

Údržba kamenného koberca

Povrch sa udržuje klasickým spôsobom – vysáváním, zametaním, vytieraním, parným čistením apod.
Otvorená štruktúra povrchu je vhodná tam, kde povrch nie je zaťažovaný vodou. Naopak jej veľkou výhodou v interiéri je, že sa v porovnaní s plávajúcou podlahou netvoria na povrchu prachové chuchvalce, prach postupne zapadá do štruktúry a jednoducho ho odstránite práve klasickým vysávačom.

Kamenný koberec je vodepriepustný a teda neslúži ako hydroizolácia.

Kamenný koberec je bezúdržbový. Po zime doporučujeme povrch umyť hadicou či tlakovou vodou. Ďalej povrch nepotrebuje z pohľadu jeho funkcie či vlastností ďalšiu údržbu.

 

Vlastnosti kamenného koberca

Unikátnou vlastnosťou je vodepriepustnosť. V lete sa netvoria na povrchu kaluže a v zime sa nešmýka, povrch je pevný a bez špár, je mrazuvzdorný a nenáročný na údržbu.

Pri rozpúšťaní ľadu sa na povrchu netvoria kaluže, takže pri opätovnom zamrznutí nedochádza k tvorbe zľadovatelej plochy. Ľad pretrváva v medzerách medzi kamenivom a pri oteplení preteká voda pomedzi vrstvu kamenného koberca.

Riečne a mramorové kamenné koberce

Riečne kamienky

majú veľkosť (frakciu) kamienkov 3,5 mm. Všetky nami ponúkané povrchy s riečnymi kamienkami možno používať pre pochôdzné plochy napr. v okolí bazénov, pre chodníky, na terasy a rovnako tak i pre plochy pojazdné, napr. pre úpravu príjazdových ciest, vjazdov do garáži či státia pre autá.

Mramorové povrchy

ponúkame v niekoľkých základných farebných prevedeniach, ktoré možno medzi sebou podľa vlastného vkusu zákazníka kombinovať. Mramorové kamienky majú veľkosť (frakciu) 3,5 – 5,8 mm. Hodia sa pre plochy pochôdzné (doporučená hrúbka 1 cm) i pre plochy pojazdné (doporučená hrúbka 1, 5 cm).

Doporučená hrúbka povrchu s mramorovými kamienkami je pre pochôdzné plochy 1 cm a pre plochy pojazdné 1, 5 cm. V prípade realizácie zvislých plôch a v prípade, že podklad nie je ideálne rovný, doporučujeme pri objednaní materiálu počítať s dostatočnou rezervou (min. 15 %).

Mramorové kamienky do seba lepšie zapadajú a idú lepšie zhutniť. Na m2 povrchu je o cca 10% vyššia spotreba materiálu a z toho dôvodu má výsledný povrch vyššiu únosnosť.

Pokládka kamenného koberca

Pokládku sa vykonáva za pekného počasia. Vonkajšia teplota nesmie klesnúť pod 10°C. Limitný je 5°C. V prípade dažďa pokládku nerealizujeme.

Pokiaľ je podkladový betón či všeobecne podklad dilatovaný, je nutné dilatáciu urobiť tiež v povrchu.

Zvislé plochy sa pokladať dajú. Maximálne však do výšky 30 cm. Zvislá plocha sa musí zašalovať a vždy je potrebné, aby pod touto zvislou plochou bol súdržný podklad. U zvislých plôch je nutné pred pokládkou povrchu používať penetráciu .

Zastrešenie bazénu je vhodné riešiť až po pokládke kamenného koberca, a to ideálne až po 7 dňoch od realizácie. Po uplynutí 7 dňoch môžeme do povrchu vŕtať a zastrešenie nainštalovať.

 

Kamenný koberec je pochôdzný po 24 hodinách pri teplote 20°C a plne zaťažiteľný, teda i pojazdný, po 7 dňoch.

Hľadáte profesionálnu spoločnosť pre realizáciu Vášho kamenného koberca. Ponúkame Vám vysokú kvalitu spracovania, vynikajúce ceny a individuálny prístup.

vyžiadajte si cenovú ponuku

Do nášho portfólia patrí aj široká ponuka liatych a dekoratívnych podláh. Kliknite a nechajte sa inšpirovať z našich referencií.

ďalej

email: kubovic@kpnreal.sk
tel. +421 46/548 52 86
mobil: 0904 322 222
KPN REAL s.r.o.
Karpatské námestie 10A
831 06 Bratislava
IČO: 36 002 186
IČ DPH:SK 2020469484